Čo sa stalo v roku 2015

•  Fašiangový harmatanec

Veselé šantenie sa ozývalo z MsKS -"kultúrneho domu", dňa 5.2.2015, kedy naše deti mali maškarný ples.

Veselé masky urobili niekoľko kôl okolo sály , aby ich videli v plnej paráde a spoznávali ich prítomní hostia. Potom nasledovalo predstavovanie masiek, ktoré sa nieslo v dobrej nálade. No a po predstavení nasledovala zábava .Deti sa hrali na tancujúce sochy, za ktoré dostali cukríky. Potom zatancovali s rodičmi, zasúťažili si v stoličkovom tanci. Fašiangový harmatanec a zábava bola výborná. O pohostenie sa postarali rodičia a pani kuchárka. Švédske stoly ponúkali všetkým chlebíčky, šišky, koláče ,fánky, vodu a džús.

Za svoje krásne masky dostali deti na pamiatku puzzle, ktoré im spríjemnia dlhé večerné chvíle.

Ďakujeme rodičom, ktorí sa podielali na organizovaní detského karnevalu v našej MŠ.

karneval
  •  Mikuláš v MŠ

3.12.2014 navštívil našu škôlku Mikuláš .Pripravil pre deti sladké balíčky, ktoré odovzdal až vtedy, keď mu deti ukázali, čo sa naučili. Deti mu zaspievali, zarecitovali. Potom s veľkou radosťou rozdával balíčky. Radosti bolo veľa, ale bol trocha aj plač, ktorý vyčaroval malý čertík. Spoločná fotografia nám bude pripomínať, že Mikuláš našu škôlku neobišiel a myslel aj na naše deti. Po jeho odchode ožila trieda spevom, tancom a veselým šantením.

Tešíme sa na Mikuláša aj o rok

•  Predvianočné aktivity v základných školách

Každá základná škola v našom meste sa snažila v predvianočnom čase zorganizovať pre deti materských škôl vianočné putovanie po škole, na ktorom sa deti aj s učiteľkami materských škôl oboznamovali s priestormi škôl, učebňami a telocvičňami.

Rozprávkové putovanie po škole bolo spestrené so získavaním a zbieraní žetónov a pečiatok, za ktoré deti dostali odmenu.

Rodičia mali možnosť získať informácie o školách prostredníctvom pani riaditeliek, ktoré ukazovali a hovorili o zameraní školy, o úspechoch a predstavovaní pedagogického kolektívu, o krúžkoch a aktivitách, ktoré sú na jednotlivých školách.

Spokojné boli deti, spokojní boli aj rodičia a je len na nich, kam
zapíšu v januári svoje dieťa do školy.

•  Vianočné aktivity v MŚ

Vianočné zvončeky tíško zvonia a vianočné pečivo nám rozvoniava....

Už sa stalo tradíciou v našej škôlke, že pred oslavami Vianoc v materskej škole rozvoniava u nás vôňa ihličia, vanilky, kokosu a koláčov. Každé prítomné dieťa sa podieľalo pri pečení koláčikov. Pripravené cesto formovali do rôznych zvieracích figúrok. Pri príprave cesta spoznávali jednotlivé suroviny( maslo, kokos, smotanu, cukor, vanilku a iné suroviny.

Potom vôňa koláčikov pošteklila naše chuťové bunky a vytvorila peknú rodinnú atmosféru. Tieto koláčiky ochutnali deti i rodičia na vianočnej besiedke dňa 19.12.2014 v kultúrnom dome.

Krásny sviatok sme oslávili kultúrnym programom. Malé deti mali program pripravený pre smutného snehuliaka ktorý so zvieratkami a deťmi oslávil Vianoce. Staršie deti mali krásnu scénku so zvieratkami a vianočný stromček vykúzlil piesne, tance, básne a vinše.

Za svoju odvedenú prácu dostali deti darček spod vianočného stromčeka darček ,ktorý im nadelil Ježiško.

A tak ako povedal snehuliak v scénke: "Domov sa už poberajte a Vianoce
v rodine oslavujte"sa deti tešili na Vianoce v rodinnom kruhu
a na vysnívané darčeky.